W centrum miasta będzie więcej przestrzeni aktywnej biologicznie. Zieleń zajmuje miejsce chodnikowych płyt. To kontynuacja działań rozpoczętych wiosną, kiedy to na ulicy Wyszyńskiego zamiast chodnika pojawiły się rośliny ozdobne, trawy, krzewy i byliny.

Teraz robotnicy pojawili się również w ciągu ulicy Wyszyńskiego tyle, że na odcinku od ulicy Jana Pawła II do Kościuszki. W ramach prac zdemontowane zostaną stare płyty chodnikowe, uszkodzone obrzeża chodnikowe, zniszczone krawężniki oraz 22 barierki łańcuchowe. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia chodnika z kostki brukowej, nowe obrzeża chodnikowe, częściowo wymienione zostaną również krawężniki drogowe.

Po remoncie powierzchnia chodnika zostanie zredukowana do minimum zapewniającego swobodne poruszanie się pieszych. Wokół wiekowych lip powstaną natomiast nowe powierzchnie czynne biologicznie, gdzie powstaną trawniki i wysadzone będą nowe drzewa.

Prace mają potrwać do końca listopada. Łączna powierzchnia nowych terenów zielonych w tym miejscu będzie stanowić około 132 m2.

Przypominamy iż wiosną na ulicy Wyszyńskiego (na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II do ronda 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty) powierzchnia zielona zwiększyła się o prawie 400 m2.

Skip to content